Jakie oprawy LED na korytarz?

Jakie oprawy LED na korytarz?
10Lip

Korytarz jest miejscem, któremu zazwyczaj poświęcamy mało uwagi i energii. Pomieszczenie to często jest przez nas zaniedbywane. Zazwyczaj nie ma ono dostępu do naturalnego światła, dlatego też musimy dostarczyć mu odpowiednie sztuczne światło.

Przedpokój uznawany jest za mniej ważne miejsce. Pełni on funkcję przechodzenia do innych pokoi, dlatego też zaniedbujemy go pod względem oświetlenia. Jest to miejsce, w którym witamy naszych gości i rzutuje ono na cały nasz dom.

To, jakie oświetlenie wybierzemy, zależy od wielkości, wysokości oraz kształtu pomieszczenia, duże znaczenie ma także dostęp do naturalnego światła. W długich, ale wąskich pomieszczeniach powinniśmy zastanowić się nad zamontowaniem wzdłuż ściany opraw ledowych, ten zabieg pozwoli nam na powiększenie pomieszczenia. Światło w przedpokoju powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Oznacza to, że nawet bez dostępu do naturalnego oświetlenia powinniśmy bez problemu wykonywać czynności takie jak zakładanie, czy zdejmowanie odzieży. Także w korytarzu nie powinniśmy zapomnieć o odpowiednim oświetleniu dekoracyjnym, pozwoli nam ono na stworzenie odpowiedniego nastroju oraz podkreślenie uroku pomieszczenia.

Zdjęcie Jakie oprawy LED na korytarz? #1
źródło: pixabay.com

W małym przedpokoju, gdzie mieści się nie wiele mebli, warto zamontować światło rozproszone. W tym wypadku jedno źródło światła, które umieścimy w centralnym punkcie pomieszczenia, wystarczy, aby było one w odpowiedni sposób oświetlone. Do tego celu możemy użyć oprawy LED sufitowej. Planując oświetlenie, czy też malując przedpokój, nie zapominajmy, że jasne barwy powiększają optycznie przestrzeń, dlatego też świetnie się one sprawdzają w przedpokoju. Górne rozproszone światło można urozmaicić dodatkowo o oświetlenie punktowe, które może podkreślić charakter wnęki, czy też lustra.

W przedpokojach o nietypowym kształcie jedną ze ścian możemy podkreślić za pomocą charakterystycznego detalu, może to być np. podświetlony obraz.

następna inspiracja
Zobacz nasze filmy:
SKOMENTUJ
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ